Standardní vybavení

1. Střešní krytina

Betonová značky Mediterran s možností výběru základních barev – antracit, hnědá, višňově červená a cihlově červená. Střešní krytina je navržena pro bezpečný sklon 22°, v případě snížení sklonu bude zapotřebí provedení těsného nebo vodotěsného podstřešního prostoru.


2. Fasádní zateplovací systém

Kontaktní zateplovací systém je v domech standardně provedeno kvalitní dřevovláknitou deskou švýcarské firmy Pavatex v tl. 60 mm kotvenou k nosné konstrukci nerezovými sponami. Desky jsou následně přetaženy fasádním lepidlem s armovací tkaninou. Konečná úprava fasády je provedena probarvenou omítkou značky JUB střední zrnitosti.


3. Okna

Standardně dodávaná okna jsou okna plastová vyrobena ze 7komorového profilu Horizont PS od firmy Pramos a.s. Tyto profily se vyznačují výbornou tuhostí a stabilitou bez použití recyklátů. Okna jsou již v základu vybavena izolačním trojsklem, přičemž koeficient prostupu tepla rámovou sestavou je Uf = 1,08 W.m-2.K-1 Standardně jsou dodávána okna v barvě bílé, dle přání je možné dodat okna v provedení s venkovním nebo oboustranným dekorem dle vzorníku. Venkovní parapety provedeny z eloxovaného hliníku a to buďto v barvě bílé nebo bronzové. Intrierové kliky jsou standardně dodávaný v plastové v bílé barvě.


4. Klempířské prvky

Provedeny z pozinkovaného plechu. Navíc je možné použiti klempířské prvky v různých barvách dle vzorníku RAL. V případě požadavku jiného materiálového řešení (měď, TiZn, poplastované) bude doúčtován rozdíl materiálů.


5. Nosné obvodové stěny

Nosný skelet obvodových nosných stěn je proveden z KVH profilů 60/160 mm, které jsou následně vyplněny minerální vatou z polotuhých dřevovláknitých desek Pavatex 60 mm. Z vnitřní strany je skelet uzavřen a ztužen deskami OSB 4 P+D v tl. 18 mm. Pro správné zajištění parobrzdné vrstvy jsou veškeré spáry desek spojovány lepidlem Omega Quilii a následně přelepeny parotěsnící páskou Airstop.


6. Vnitřní nosné stěny

Nosná konstrukce vnitřních nosných stěn je provedena z KVH profilů 60/160 mm a 60/100 mm, které jsou vyplněny zvukově izolační vatou Knauf Decibelli a z obou stran je zaklopena konstrukční sádrovlaknitou deskou Rigips Rigistabil v tl. 12,5 mm.


7. Stropní konstrukce

Nosná konstrukce je tvořena z KVH profilu (průřez dle statika), prkený záklop - dřevo impregnováno, kročejová izolace Steproock 40 mm, 2x OSB deska 15 mm.


8. Střešní konstrukce

Je standardně provedena z příhradových vazníků. Na přání zákazníka můžeme provést klasický krov.


9. Podlahová konstrukce na terénu

Nosná konstrukce.


10. Vnější terasa

Nosné řezivo je z modřínu, které je impregnováno. Osazený na betonových patkách ,hlavní našlap je z terasových modřínových palubek, které jsou natřeny olejem Remmers. Spojování je provedeno nerezovými šrouby od výrobce Wuerth.


11. Vnitřní podlahy

V domech jsou standardně prováděny lité anhydritové podlahy tloušťky 35 - 40 mm. Tyto podlahy se vyznačují tím, že jsou téměř samonivelační, což znamená, že jsou po zaschnutí perfektně rovné. Pod litou podlahou je samozřejmě položena tepelná izolace z podlahového polystyrenu EPS 100z ve dvou vrstvách.


12. Vnitřní příčky

Jsou sádrokartonové značky Knauf. Tloušťka příček je 12,5 cm. Pro zvýšení akusticko-izolačních vlastností je do příček aplikována vata značky TI 140 Decibel značky Knauf.


13. Podhled

Se zvýšenou požární odolností značky Knauf. Zavěšení na vazníkové konstrukci střechy. Je použit protipožární sádrokarton třídy GKF. Podhled je vybaven parotěsnou zábranou a zateplen tepelnou izolací tloušťky 20cm.


14. Podlahové krytiny

Nejsou součástí nabídky, součástí je pouze položení a kotvící prostředky. Přesný typ bude určen investorem stavby. Předpokládá se provedení standardních povlakových či skládaných podlah. Součástí nabídky je taktéž ukončení podlah, soklů a rohových zakončení.


15. Obklady a dlažby

Nejsou součástí nabídky, součástí je pouze práce a lepící prostředky. Přesný typ bude určen investorem stavby. Předpokládá se provedení standardních kalibrovaných formátů 200/200, 200/400. Výška obkladů - koupelna 205 - 210cm, WC cca 130cm. Součástí ceny je taktéž položení a osazení soklů, či rohových ukončení.


16. Topení

Provedeno jako elektrické přímotopné – jednotlivé místnosti domu jsou osazeny topnými nástěnnými konvektory, počet a výkon je určen dle výpočtového vzorce pro nízkoenergetické novostavby:

výkon = 25W x objem místnosti v m3. Typ těles AGG

Podlahové konvektory nejsou součástí nabídky, v případě zájmu bude doceněno.

Místnosti koupelny a WC osazeny elektrickým podlahovým vytápěním ovládaným spínačem napojeným na Termostat.


17. Vnitřní rozvody vod

Provedeno v Alpexu.


18. Vnitřní dveře

Základní vzorník Solodoor.


19. Sanitární vybavení místností

Dodávané vybavení firmy Siko:


Vana – rohová značky Laguna 160x105 – viz. katalog Siko.

Sprchová vanička – keramické, čtvrtkruhové 90x90cm, výška 6cm – od firmy Vitra

Sprchové dveře a zástěny – skleněné otvíravé na pantech - sklo čiré (nadstandardně Grapi či Chinchilla)

Umývadlo – Jika Lyra 55cm s krytem sifonu výrobce Jika

WC – závěsný na stěnu - Jika Dino výrobce Jika

Splachovací mechanismus – Geberit Duofix výrobce Geberit typ DOUFIX

WC – standardně umývátko 20cm výrobce Jika typ MIO

Baterie – chromové pákové řada S line výrobce Siko typ S-line

Ohřev vody - boiler Ariston 100litrů stojatý závěsný výrobce Ariston

V technické místnosti – přívod vody pro pračku a pračkový sifon

V kuchyni – přívod vody pro myčku a dřez


20. Elektroinstalace - silnoprooud

Vybaveny v základním provedení ABB Tango barva bílá. Rozsah vybavení elektroinstalací se řídí projektovou dokumentací daného domu, elektroinstalace jsou vedeny podle platných ČSN zásuvky a vypínače bílé vývody pro světla jsou ukončeny objímkou se 60 W žárovkou.

obývací pokoj – 2X vývod pro světlo, 4x zásuvka

ložnice, pokoje – 1x vývod pro světlo, 2x zásuvka

koupelna – 1x vývod pro světlo, 2x zásuvka

WC – 1x vývod pro světlo

technická místnost – 1x vývod pro světlo, 4x zásuvka

chodba – 1x vývod pro světlo, 2x zásuvka

terasa – 1x vývod pro světlo, 1x venkovní zásuvka

vstup – 1x vývod pro světlo

Elektroinstalace je provedena v rámci domu, elektroměr a přípojka není součástí

Hlavní pojistková skříň typu ABB s 25 porty.

Veškeré vnitřní rozvody provedeny jako třífázové 3x2,5 3x1,5 4x2,5 5x2,5

Na přání je možné provedení přepěťových ochran.


21. Elektroinstalace - slaboproud

Trubková příprava pro datový rozvod od přijímače dat. Ve standartu se počítá se dvěma trasami. Rozvod pro vedení antény je veden v trubkové ochraně, ve standartu se počítá s jednou přípojkou v obývací místnosti. Anténa není součástí standardního vybavení domu, na přání lze dodat anténu nebo satelit. Na přání je možné dodat zabezpečovací systém – přesné řešení dle konkrétního typu a možností.


22. Malba

Barva bílá dispersní ve dvou vrstvách včetně penetračního podkladu pro lepší přilnavost.


23. Nátěry vnějších dřevěných konstrukcí

Lze vybrat ze základního vzorníku Remmers Hklazur.


24. Nátěry vnitřních dřevěných konstrukcí

Lze vybrat ze základního vzorníku Remmers Hklazur.

Naši partneři

Kontakt